A może… akwarium?

Marzysz o psie, jednak Twój tryb życia skazałby pupila na ciągłą tęsknotę? Dostajesz dreszczy na samą myśl o czyszczeniu kociej kuwety? A może masz uczulenie na sierść i nawet mała papuga wywołuje u Ciebie napad kataru? Na wszystkie te bolączki jest metoda. Akwarium! Rybki nie nie zatęsknią za Twoją obecnością, nawet kiedy wyjedziesz na długie wakacje. Nie będą powodem reakcji alergicznych. Za to doskonale zaprezentują się w Twoim salonie, a co więcej zastąpią telewizor. Akwarystyka to cały czas modne hobby.

akwarystyka

Dbanie o akwarium to jeden z poważniejszych zabiegów, jaki wskazane jest na bieżąco wykonywać (obok karmienia), gdy wymagasz, aby żyjący w nim przedstawiciele fauny byli dla Ciebie widoczni i przede wszystkim zdrowi. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z akwarystyką, powierz czyszczenie akwarium profesjonaliście – zwłaszcza gdy przeznaczone jest dla rzadkich czy egzotycznych gatunków zwierząt. To, jak pielęgnować akwarium, zależy od rodzaju wody (słodka lub słona) i zamieszkujących je zwierząt.

W związku z tym zanim założysz własne akwarium, postaraj się wyszukać jak najwięcej informacji na temat indywidualnych potrzeb bytowych poszczególnych, interesujących Cię gatunków. Niektóre gatunki wymagają sporego więcej uwagi i kosztów związanych z hodowlą. Te wiadomości są najważniejsze – od nich będzie zależeć aranżacja i wyposażenie zbiornika.

kolorowe rybki

Autor: Jim G
Źródło: http://www.flickr.com

Szczególnie duże akwarium, bogate w zwierzęta (lecznica weterynaryjna wałbrzych) i rośliny wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy. Przed zakupem akwarium wraz z całym osprzętem : akwarium filtry (), zwierzętami, roślinami, kamieniami, poczytaj literaturę fachową, strony oraz fora internetowe, zajrzyj do sklepów akwarystycznych czy też zoologicznych. Otoczony prawdziwymi hobbystami, otrzymasz najwięcej szczegółowych informacji, na temat jak dbać o akwarium. Akwarium, nie istotne o jak wielkich gabarytach, to wspaniałe hobby i najlepsza lekcja biologii w jednym – szczególnie dla dzieci. Toteż nie obawiaj się spełnienia swojego marzenia – na pewno nie pożałujesz tej decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*