Co naprawdę warto odwiedzić będąc w Sopocie?

To śliczne portowe polskie miasto jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych krajowych kurortów. Z przyjemnością zwiedzają go nie tylko Polacy, ale także obywatele innych krajów.

Islandia
To miejsce jest popularne nie tylko z organizowanego tutaj bez przerwy od 1961 roku festiwalu w Operze Leśnej, lecz również ze znanego sopockiego mola.
Poza urokami lokalnych plaż, odnajdziemy tu bez liku prześlicznych miejsc, które naprawdę należałoby zwiedzić, co najmniej raz w życiu. Niżej znajduje się krótkie zestawienie najbardziej ciekawych, w mniejszym lub większym stopniu słynnych miejsc w Sopocie. Obowiązkowym punktem wycieczkowym w miejscowości jest wizyta w Operze Leśnej będącej w tym mieście od 1909 roku. Cały obiekt zajmuje powierzchnię około 4 hektarów, co sprawia na gościach rzeczywiście wielkie wrażenie, urzekając nie tylko swoją wielkością, lecz również niesamowitą akustyką. Kolejnym miejscem wartym zwiedzania jest sopockie molo. To molo to najdłuższy takiego typu bulwar wzdłuż całego Bałtyku. Od niedługiego czasu ma imię Jana Pawła II. Część Spacerowa rozpościera się na długości 511,5 m, z czego zdecydowana część, gdyż aż 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej.
Pytając przypadkowych ludzi o to, z czym najbardziej kojarzy im się miasto Sopot, w zdecydowanej części przypadków pada jedynie jedna odpowiedź: molo.

Zastanawiasz się, jaki inny serwis prezentuje równie pomocne porady? Kliknij oraz zerknij na stronę (https://www.produktypremium.com/kategoria-produktu/promienniki-parasole-grzewcze/), do której odsyłacz jest tu.

Następnym miejscem, które turyści niezwykle często zwiedzają, to słynny Krzywy Domek. Turyści niezwykle często wstępują tam przy ul. Bohaterów Monte Cassino nie tylko z tego powodu, że obecnie część obiektu przedstawia centrum handlowe. Inspiracją do stworzenia takiej budowli były rysunki pióra Pera Dahlberga oraz Jana Marcina Szancera. Co interesujące, w domu swe siedziby posiadają także tamtejsze oddziały radiowe.

Będąc w jakimkolwiek mieście nadmorskim podczas swoich wycieczek, nie moglibyśmy pominąć również okolicznych starych, ale pięknie zachowanych morskich latarni. Dla przykładu latarnia morska w Sopocie do dziś stanowi znak nawigacyjny na Morzu Bałtyckim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*