Gdzie ciekawie wypoczywać w Szklarskiej Porębie

Wakacje to bardzo oczekiwany okres w życiu niemal wszystkich nas. Jeżeli decydujemy się na relaks w Polsce, mamy naprawdę ogromny dobór ciekawych miejsc. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, a wycieczka na pewno staną się niezapomniane.

szklarska poręba

Autor: Karol K
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy chcemy łączyć aktywny wypoczynek, zwiedzanie i relaks zdecydowanie warto wyjechać do Szklarskiej Poręby. To miejsce, które nas nie zawiedzie.

Szklarska Poręba leży na Dolnym Śląsku. Znanym miejscem są mieszczące się na jej terenie wodospady. W tle wodospadu Szklarki istnieje możliwość zrobienia zdjęcia z niemalże już słynnymi psami bernardynami. Innym znanym miejscem jest Zakręt Śmierci. Leży pomiędzy Szklarską Porębą a Świeradowem-Zdrojem, a jego łuk ma prawie 180 stopni. Nazwa miejsca pochodzi się od bardzo dużej liczby wypadków, jaką spowodowali kierowcy niezachowujący ostrożności. Szklarska Poręba jest także zwana miastem Ducha Gór. Krąży o nim wiele legend, a muzeum w opisywanej miejscowości posiada nawet poświęconą mu ekspozycje. Mówi się, że kiedy w górach grzmi, Duch Gór szlocha za nieszczęśliwą miłością. Miasto to jest jednakże interesujące dla miłośników opowiadań oraz przyrody. Jeżeli przede wszystkim potrzebujemy odstresowania, a dodatkowo interesuje nas Szklarska Poręba hotel (hotel na mazurach z basenem) SPA (SPA w hotelu BossaNova) to coś idealnego dla nas. Kąpiele w jacuzzi, relaksujące masaże lub sauna – każdy odnajdzie coś najlepszego dla siebie. Całkowity odpoczynek zagwarantuje Szklarska Poręba apartamenty, domki czy pensjonaty, wybór noclegu jest ogromny. Jeśli wakacje i odpoczynek to dla kogoś głównie dobra zabawa, w Szklarskiej Porębie z całą pewnością nie będzie się nudził. W mieście organizuje się mnóstwo imprez, dodatkowo w centrum miasta ciągle coś się dzieje. Kiedy jesteśmy ciekawi jak wygląda Szklarska Poręba hotele (hotel Bossa Nova) z kolei zupełnie nas nie dotyczą, gdyż mieszkamy w pobliżu – to miasto będzie idealne na spacer. Krajobraz jest naprawdę piękny i sam spacer będzie dużą przyjemnością.

szklarska poręba

Autor: garwol
Źródło: http://www.flickr.com

Cudze chwalicie, swego nie znacie – to popularne powiedzenie dokładnie pasuje do wielu z nas. Wymarzone wakacje kojarzą się często z słoneczną plażą w „ciepłych krajach”. Jednakże Polska ma mnóstwo cudownych miejsc godnych zobaczenia, jednym z nich zdecydowanie jest właśnie Szklarska Poręba. Jej niejednorodność, zapierające dech w piersiach krajobrazy, rezerwaty przyrody, okazałe wodospady, trasy spacerowe oraz przeróżne imprezy masowe sprawiają, że niemal każdy może czuć się świetnie w tym miejscu. Dodatkowo hotele zagwarantują pełny relaks dzięki SPA. Szklarska Poręba jest miejscem, które na pewno warto odwiedzić i korzystać z jego uroków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*