Jak należy wybierać męskie spodnie?

Jeżeli planujesz kupno komfortowych spodni, to powinieneś zwrócić uwagę na parę kwestii. Przez około 300 dni na rok panowie zakładają je długie, dlatego też kwestia odpowiedniego wybrania rozmiaru i kroju do postury czy budowy ciała jest bardzo ważna.
Chociaż wszystko zdaje się być kwestią jasną, to wciąż znaczna grupa mężczyzn posiada spory kłopot w czasie podejmowania decyzji o zakupie konkretnych spodni.

Inna część mężczyzn, nawet jeśli uważa, że tego typu problemu nie ma, to nie oznacza to, że faktycznie tak jest. Jest tak z tego powodu, że o nim po prostu nie wie.

Jeśli zaintrygowały Cię tematy w tym artykule, to kliknij w ten link oraz czytaj też dodatkowych szczegółów.

W wyniku jedni panowie nabywają zbyt duże spodnie, zaś co poniektórzy potrafią również kupić je za krótkie. Najpierw trzeba poprawnie dobrać rozmiar, gdyż jest to wielokrotnie najpoważniejszym problemem. Zazwyczaj spotykaną „rozmiarówką” jest ta, opierająca się na dwóch rozmiarach. Dla przykładu mogłoby być to 34/36. Dużo osób nie jest pewnych, jaki właściwie posiada rozmiar. Doświadczony sprzedawca natychmiast rozpozna w przybliżeniu rozmiary konkretnego nabywcy, przy czym tego typu ekspedientów nie znajdzie się w marketach sieciowych, w których zazwyczaj nabywamy spodnie. Chcąc rozszyfrować „rozmiarówkę”: początkowy rozmiar to długość pasa, zaś drugi – długość nogawki.

spodnie

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie nie jest to rozmiar, wyrażony w centymetrach. 34 centymetry w talii miałoby prawdopodobnie kilkuletnie dziecko. Każdy z producentów posiada swoją tabelę rozmiarów, przy czym są one do siebie zbliżone. W wielu sklepach funkcjonuje jednak jakaś ustalona standardowa „rozmiarówka”, przeważnie od 28/30 do 38-36. Ze względu na to, że nie wszystkie rozmiary są tak samo popularne, omija się niektóre z nich i pozostawia przykładowo tylko rozmiary parzyste.

Czasami ogranicza się „rozmiarówkę” jedynie do pojedynczego rozmiaru, np. 33. Są także odmiennego typu rozmiary, choćby 32/32. Czasami podaje się jedynie jeden wymiar. Dotyczy on w takiej sytuacji przeważnie spodni wizytowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*