Jak znaleźć wartą przeczytania książkę?

Osoba wykształcona powinna wygospodarować czas na czytanie książek. Nie tylko specjalistycznych, związanych z zajęciem zawodowym. Przyznać jednak muszę, iż nie łatwo jest zorientować się w gąszczu tytułów. Kiedy pragniemy znaleźć odpowiedź na pytanie co warto przeczytać?, możemy wspomagać się opiniami prasowymi. To klasyczne podejście w wyborze książki. Często także radą nam może posłużyć bibliotekarka lub też fachowy sprzedawca książek. W tej chwili, w dobie internetu, można się nim także posłużyć przy wyborze książki. Znajdziemy kilka portali dla osób kochających czytać. Najpopularniejsze to Biblionetka.pl jak też Lubimy Czytać.pl. Zakładając tam konto, mamy dostęp do naszych półek, do półek naszych znajomych czy też do recenzji konkretnych książek. Serwisy te zamieszczają nawet sprofilowane propozycje książek, co może być dla nas dobrą wskazówką.

Książka

Autor: nkzs
Źródło: http://www.sxc.hu

Pewną wskazówką są nagrody dla pisarzy oraz wszelkiego rodzaju plebiscyty, np. Literacka Nagroda Nike, lub konkurs na najlepszą książkę historyczną. Jednak wybór jury nie musi być zgodnym z gustami czytelników, czego dowodem jest NIKE. Zwykle wybory jury mijają się z wyborem większości publiczności. Miłym zaskoczeniem dla czytelników okazał się 2013r. Nagrodę „Nike” otrzymała p. Joanna Bator za „Ciemno, prawie noc”. Akcja książki umiejscowiona jest w prowincjonalnym Polskim mieście. Autorka krytykuje w swej powieści pewien rodzaj zbiorowej religijności. Mierzy się ze współczesnym grubiaństwem widocznym w sieci. Ujawnia je w dość realistyczny sposób.

Jeśli stworzony tutaj tekst wciągnął Cię i pragniesz więcej, to zapewne przypadnie Ci do gustu link do witryny prezenty dla psów, gdzie wyszukasz więcej treści.

Mnie najbardziej przypadł do gustu wątek koci. Te miłe zwierzęta są w tejże pozycji pierwiastkiem dobra (także opiekunki kocie). Podobne tematy można odnaleźć również tutaj – .

Książka ma w sobie elementy mitologiczne a wszystko to zawarte jest w formie kryminału z niespodziewanym zakończeniem. Jest to też opowiadanie o dorastaniu bohaterki i jej zmaganiach z przeszłością. Mym kolejnym typem w prywatnym rankingu co warto przeczytać?, jest biografia Władysława Bartoszewskiego. Wywiad rzeka z niezwyczajną osobą. Pomimo bardzo ciężkiego losu zachował on pagodę ducha i – co ważniejsze – wiarę w ludzi. Bartoszewski opowiada o tym, jak rozumie umiłowanie ojczyzny i odpowiedzialność za nią. Z kolei dla relaksu polecam „W syberyjskich lasach” (Sylvain Tesson), powieść o kilku miesiącach życia autora wśród dzikiej przyrody, próbach „ujarzmienia” czasu i czerpania radości z każdej chwili istnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*