Jakich dziejów sięga historia kina oraz do jakich celów wykorzystuje się wszelkie filmy?

Czy wiesz, iż historia kina posiada już ok. 150 wiosen? Wstępnie były to wyłącznie statyczne zdjęcia, które z biegiem czasu kojarzone były w tzw. klatki, czyli sekwencyjne kadry tych samych obiektów zrobione po upłynięciu bardzo małego odcinka okresu.

filmy

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com

Do dzisiaj stosuje się standardowej ilości dwudziestu czterech klatek na sek., chociaż do wykonań bardziej zaawansowanych liczba ta jest cyklicznie powiększana. Zapewnia to porękę zarejestrowania znacznej ilości informacji. Ciekawostką jest to, że niekiedy nawet człowiecze oko nie może zarejestrować tak znacznej jej porcji. Dla przykładu czy też pamiętasz, iż wycieraczki w autach w czasie swej pracy tak naprawdę nie są w zupełności proste? Specjalne filmy wykonane z nie lada ilością klatek na sekundę ukazują, że taka wycieraczka przypomina raczej wygięty łuk, a nie prosty patyk. Jednak takie filmy są kręcone aktualnie w zamierzeniach wychowawczych, a jak wyglądało to w przeszłości?
Otóż pisząc tekst o filmach nie można by nie dopowiedzieć o pochodzących z Francji braciach Lumiere, którzy w XIX w. zostali pionierami kinematografii. Z biegiem okresu ich wymysł był wykorzystywany do różnych celów, np. edukacyjnych, historycznych, propagandowych, reklamowych czy na koniec rozrywkowych.

Zweryfikuj jakie istotne źródło (http://www.krainazabawek24.pl/category/klocki) stało się naszą motywacją. Nie będziesz żałował i z radością przejrzysz wpisy o tym interesującym zagadnieniu. Wejdź w ten link.

Warto również powiedzieć, że filmy okazują się być doskonałym wariantem na edukację własnych pociech poprzez ich zabawę.

Wszelakie rysunkowe bajki to wszakże również obrazy filmowe. Warte uwagi okazują się być również filmy dokumentalne, które przybliżają nam różne ciekawe sytuacje lub miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*