Kultura żydowska dla ciekawych

Dużo rozprawia się rzecz jasna o polskich placówkach, bo to głównie do nich chodzą nasze dzieci.

Znacznie częściej rozprawia się też o szkołach angielskich, gdzie wszystkie lekcje są prowadzone właśnie w tym języku, a chodzi tutaj głównie o jego dokładniejszą naukę, tak żeby w przyszłości dużo lepiej się nim posługiwać, a co się z tym wiąże, by również posiadać znaczniejsze możliwości na wyszukanie fajnej i zadowalającej pracy.Możemy zapisać dziecko do żydowskiej szkołyJednak tak na pewno stosunkowo niewiele obywateli orientuje się, że istnieje szkoła Żydowska we Wrocławiu. Otwarta w 1997 roku przez zasłużonego działacza żydowskiego Jerzego Kichlera wraz z rabinami i fundacją, raduje się teraz wielkim powodzeniem.

zdjęcie

Autor: Marian Schmidt
Źródło: Marian Schmidt

Na początku znajdowała się w mieszkaniu, następnie wykupiono jeszcze następne piętro, w pewnym czasie uczniów było tak dużo, że zostali oni przeniesieni do budynku w którym dawniej też mieściła się szkoła podstawowa wrocław żydowska. W tym momencie szkoła ta swoją placówkę posiada w eleganckiej willi będącej własnością dwóch braci architektów, którzy są żydowskiego pochodzenia.

Sama wiedza to nie wszystkoPoza ogólną wiedzą, jaką uczniowie głównie uzyskują w szkole, tu przykłada się także duży nacisk na wrażliwość oraz talent. Są one rozwijane, do każdego żaka pochyla się indywidualnie oraz kiedy tylko ma on jakiekolwiek trudności z poznawanym przedmiotem czy z dalszym rozwijaniem swoich umiejętności, to zawsze ma szansę liczyć na wsparcie ze strony wspaniałych pedagogów. Koniecznie trzeba pamiętać, że szkoła pokazuje wartości w zgodzie ze własną nazwą, która w języku żydowskim znaczy „pokój wam” – zobacz więcej na etzchaim.pl.

Należy bliżej poznać jej program
Kiedy stwierdzimy, iż to właściwe miejsce dla naszego dziecka, kiedy kultura żydowska jest nam szczególnie niedaleka oraz pragniemy, by nasze dziecko nie tylko pozyskiwało wiedzę, lecz także żeby wraz z innymi uczniami i gronem pedagogicznym świętowało żydowskie święta, to na pewno przypisanie do tej szkoły będzie najlepszą decyzją, jaką będziemy mogli powziąć odnośnie jego nauką. Zwłaszcza, że poza jego mózgiem, dobrze kształtowany oraz kierowany będzie także jego duch, jak i wartości, które będzie wyznawał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*