Polska społeczność w Wielkiej Brytanii

Mimo przebywania w przeróżnych miejscach, nierzadko ciężkich doświadczeniach w naszym rodzinnym państwie, wryty jest w nich fakt istnienia jako Polacy.

Wielka Brytania

Autor: Tilemahos Efthimiadis
Źródło: http://www.flickr.com

Elementy wpływające na formowanie świadomości etnicznej są wielorakie. Jednym z najważniejszych jest język, który to starają się kultywować dzięki zgromadzeniom polonijnym. Popularność Wielkiej Brytanii wśród naszych uchodźców powiązana jest nie wyłącznie z atrakcyjnością czynników finansowych, lecz również z przyjacielską kulturą (język angielski, tolerancyjne społeczeństwo wielokulturowe), położeniem geograficznym wysp również małymi kosztami wyjazdów z kraju do Wielkiej Brytanii. To poprzednie, a także przychylna polityka wizowa połączona z przynależnością do Unii Europejskiej, czynią Anglię kierunkiem o wiele częściej wybieranym aniżeli choćby USA, wzięte przecież pośród opuszczających kraj Polaków jeszcze nie tak dawno temu.

Rozstrzygającym i niezwykle oczywistym powodem są na pewno finanse, oraz chęćzakosztowania lepszego żywota. Oprócz szukania zatrudnienia rodacy wyjeżdżają za granicę w celu osiągnięcia wykształcenia bądź odjeżdżają z kraju za rodziną czy ukochaną osobą. Pobyt daleko od swoich, utęsknienie za bliskimi mogłoby być nie do wytrzymania, gdyby nie polonia w [UK.

Czerwony autobus

Autor: Graham Richardson
Źródło: http://www.flickr.com

Nadzwyczaj często bywa, że samotna osoba właśnie tam znajduje wielką miłość.

Opisany temat przygotowaliśmy mając na myśli Twoje potrzeby. Czekamy na twoją opinię, czy spodobał Ci się ten wpis. Daj nam znać – przejdź do oferty !

Zamierzają się pobrać i zostać w Anglii, dlatego że tam mają okazję na lepszy początek (portal, który w tym pomaga to np: Polacy na ziemiach UK).

Znajduje się tam sporo dużo polskich sklepików i szkół, które sprawiają, że nie czują się tak obco. Pociechy mają możliwość pobierać nauki w polskich placówkach edukacyjnych, a wspólne kolacje spożywać przygotowane ze produktów kupowanych w polskich sklepikach. Całe familie spotykają się z innymi przez polonię w UK, mają szansę podyskutować w ojczystym języku. Mają możliwość razem przypominać sobie życie w Polsce, wymienić się niusami i wspólnie spędzić czas.

Polonia w Anglii niezwykle się rozszerza. Bardzo wielu ludzi postanowiło na stałe pozostać na wyspach. Dzięki mozolnej ciężkiej pracy i konsekwencji zrobili wielką karierę, a do Polski przyjeżdżają jedynie na urlop lub w odwiedziny do przyjaciół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*