Polskie społeczeństwo za granicą – jak odnaleźć swoją drugą połówkę?

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej bardzo dużo się zmieniło na rynku pracy. Państwa, do jakich przed tym faktem należało zdobyć specjalne zezwolenie, aby było można zupełnie legalnie podjąć pracę, z dnia na dzień stały się dostępne dla wszystkich obywateli.

Całujący się zakochani

Autor: you me
Źródło: http://www.flickr.com
Potrzebne było nieco odwagi, pieniądze na bilet samolotowy lub bus i można było zaczynać nowe życie. W przeciągu paru lat decyzję o takim kroku podjęły miliony młodych ludzi, którzy zniechęceni i rozczarowani niedostatkiem perspektyw i możliwości w naszym kraju zdecydowali się zacząć nowe życie w obcym kraju.

Jeżeli myślisz, że dane w sieci nie są pełne, to przejdź do linku (www.srebroizloto24.pl/), pod którym odnajdziesz dokładne omówienia zagadnień – link jest tutaj.

I jak można ocenić po minionej dekadzie, chyba z powodzeniem, bo zdecydowana większość z nich nie będzie raczej chciała powracać do kraju, tylko układa sobie życie w miejscu, w którym ma pracę.

Jednak nie samą pracą żyje człowiek, każdemu potrzeba relaksu i wypoczynku, najlepiej z bliską osobą. Duża część emigrantów, którzy w ostatniej dekadzie wyjechali z naszego kraju, to byli ludzie młodzi, bez rodzinnych zobowiązań. Przez pierwsze lata mogli się cieszyć z tego, ile

Para na tle zachodu słońca

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com

zarabiają, lecz w pewnej chwili duża część z nich zaczęła tęsknić za stabilizacją.

Jedną z większych wad wyjazdów za granicę będzie to, że czasami ma się utrudnione kontakty z Polakami. W państwach takich jak Niemcy lub Wielka Brytania liczba pracowników z Polski jest dość duża, lecz to również zależy od miasta. Na przykład w stolicy Anglii bez problemów usłyszy się polskie zdania, ale gdzieś w niewielkich miasteczkach na południu może być z tym trudniej. Spora część ludzi, którzy przed kilku laty postanowili wyjechać, nagle uświadomiło sobie, że stali się samotni, bez chłopaka albo dziewczyny.

Zaczynając pracę nie zawracali sobie tym głowy, lecz po kilku latach zaczęła im doskwierać samotność. Ponieważ w obcych krajach możliwości kontaktu z rodakami są niekiedy trudniejsze i zwyczajnie nie ma miejsc na poznanie kogoś ciekawego, to niektórzy postanowili rozwiązać ten kłopot, przy okazji zarabiając na tym. Bardzo popularne pośród singli wśród Polonii stały się randki w uk. Na nich można poznać ludzi o podobnych upodobaniach, przeżyć ciekawą przygodę albo nawet znaleźć miłość swojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*