Powinno się sięgać do wielu źródeł

W jednym podręczniku zawarte są jedne tematy, a w kolejnym ujęte jest coś zupełnie odmiennego, lub jest tak, że konkretne tematy są znacznie mocniej wyjaśnione. Dlatego kiedy chcemy pogłębiać własną wiedzę na konkretny temat powinniśmy się posiłkować różnymi książkami i podręcznikami, bo jedynie wówczas będziemy mogli sobie wyrobić przeróżny punkt patrzenia na dane zagadnienia.

Jedne książki są bardziej ogólne, drugie skupiają się na danych zagadnieniach

Słowniki języków obcych

Źródło: http://www.sxc.hu

Jeżeli uczymy się języka obcego, to na początku uczymy się go szeroko, a więc poznajemy zasady wymowy, odmiany czasowników, gramatyki. Potem poznajemy znacznie więcej słówek, lecz równocześnie możemy się zdecydować na takie, które będą współgrały do większości sytuacji oraz na takie, które będą związane jedynie z jakąś dziedziną życia. Jeżeli porównamy ze sobą dwie książki zobacz gdzie kupisz książkę niemiecki dla dzieci wrocław i Melinda Tęcza Korepetycje domowe – Język niemiecki, to ma szanse się okazać, że chociaż każda z nich mówi o tym identycznym języku, to mimo wszystko znajdziemy w nich różne zagadnienia. Na dodatek może także być tak, że z jednej książki prościej będzie nam przyswoić jedną rzecz, a z drugiej sporo prościej zapamiętamy coś kolejnego.

Świat powinien być kolorowy

dziecko w trakcie nauki

Autor: Luis Vidal
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem dziecko rozpoczyna się ciekawić swoim ciałem, a my czujemy się skrępowani, ponieważ nie bardzo rozumiemy w jaki sposób mu je wyjaśnić, tak aby załapało jak najwięcej i aby jednocześnie nie pomieszać mu na zbyt w głowie. Świetnie ma szanse się tu sprawdzić Hansen J.T. Anatomia Nettera do kolorowania, gdzie dziecko niejako poznaje swoją anatomię przez zabawę, dzięki czemu znacznie prościej będzie mu to wszystko spamiętać. A kiedy przy okazji zauważymy, że zainteresowało się kolorami, że rysowanie sprawia mu zadowolenie i ochoczo w ten sposób spędza czas, to świetnym darem ma szanse się okazać Anna Starmer Jak dobierać kolory, dzięki której prościej przyjdzie mu załapanie, co należy zrobić, żeby uzyskać pożądany kolor, którego akurat nie ma w zestawie (sprawdź książkę o dobieraniu kolorów).

Książki nie muszą być nudne
Nawet te książki, które mają posłużyć do nauki mogą być fantastyczne oraz interesujące, mają możliwość powodować, iż dziecko z większą chęcią będzie przystępowało do przyswajania otoczenia i zdobywania coraz to nowszej wiedzy. To tylko od nas zależy, czy będziemy go do tego zachęcać, wybierając te najfajniejsze książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*