Skuteczny samouczek nakręcania filmów z powietrza

Kadry filmowe z przestworzy, bądź sesje fotograficzne z dużych wysokości szczególnie przyciągają uwagę widza. Zanim zdecydujemy się na usługę firmy montującej materiał z powietrza, warto rozeznać się w ogólnikach o powietrznym kręceniu filmów.
Ujęcia z przestworzy są doskonałym materiałem na promocję własnych usług. Skorzystają na nich prywatni biznesmeni (deweloperzy, właściciele gruntów) jak i większa wspólnota samorządowa (gminy, powiaty, województwa).

Filmowanie i zdjęcia z powietrza

Autor: energylabsbr
Źródło: http://www.flickr.com
Z usług firm fotografujących z przestworzy korzystają też gospodarstwa agroturystyczne, domki letniskowe i pensjonaty. Z drugiej strony wideofilmowanie z powietrza utożsamiamy zazwyczaj z widowiskowymi scenami w filmach. W zespół z efektami idzie jakość – sprzęty o najwyższych gabarytach wynoszą bezzałogowe platformy, które pozwolą cieszyć się doskonałą jakością przekazu.

Wykorzystanie możliwości bezzałogowego urządzenia, wynoszącego kamery i aparaty w powietrze to kwestia co najmniej paru czynników, które trzeba wziąć pod uwagę. W przypadku ogarnięcia jak największej powierzchni niezbędne są sprzyjające warunki pogodowe. Gradobicie, burze z pewnością nie pozwoli na zrobienie materiału. Filmowanie na tle nieba nie powinno odbywać się też pod słońce – chyba, że rozmyte i łunowe obrazy zażyczy sobie klient. Sam teren, nad którym realizuje się podniebne kręcenie nie może posiadać odbiorników radiowych i telewizyjnych, czy różnych wysokich zabudowań.

Spodobał Cię ten tekst? W takim razie sprawdź ponadto to, w tym miejscu też znajdują się wyłącznie świetne informacje (https://www.krainazabawek24.pl/category/gry-i-zabawki-puzzle), które na pewno Cię zainteresują.

Niektóre firmy nie zalecają kręcenia i fotografowania ponad głowami zgromadzonych tłumów. Filmowaniem z powietrza interesują się telewizja, która na co dzień nie dysponuje możliwością zdobycia tak oryginalnego materiału z imprez plenerowych.

Filmowanie z powietrza

Autor: Arne Krueger
Źródło: http://www.flickr.com

Cena usług uwzględnia m.in. dojazd na miejsce kręcenia, dostępność terenu, pracy nad wykonywaniem materiału. W grę wchodzi też obróbka gotowych materiałów, poprzez stosowne upiększenie, wyostrzenie itp. Strony umowy ustalają cenę w oparciu o wszystkie z tych czynników, chyba że poszczególne kwoty widnieją w cennikach firm na stronach internetowych- sprawdź nasze realizacje fotografii z powietrza.

Firmy serwujące klientom usługi fotografii i filmowania z powietrza muszą mieć specjalną licencję w zakresie usług powietrznych. Jej zdobycie poprzedza pozytywna decyzja jednostki lotów cywilnych w stolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*