Smaczna przekąska prosto ze Skandynawii – wypieki z cynamonem

Chcesz spróbować czegoś zupełnie wyjątkowego? W takim razie spróbuj wykonać ciacha z cynamonem. To bardzo smaczna przekąska, która jest popularna w Skandynawii. Tam robi się ją bardzo często, a Szwedzi ustanowili nawet specjalny dzień tych pysznych wypieków. Szwedzi mówią na nie kanelbullar. W naszym kraju jednak dominuje po prostu nazwa cynamonowego bułeczki. Jest cała masa przyczyn, by spróbować tych cudownych słodkości. Poniżej parę argumentów.

ciasteczka cynamonowe

Autor: Katrin Morenz
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze, wypieki takie są wyjątkowo pyszne. Cynamon to bardzo wyrazista przyprawa o specyficznym smaku, jednak odpowiednio wykorzystany jest w stanie nadać wyjątkowych atrybutów ciastkom. Cynamonowe ciach są doskonałym na to przykładem. Jeżeli raz wykonasz tego rodzaju ciacho, na pewno jeszcze wiele razy będziesz jeszcze je robić. Zarówno dlatego, że sama będziesz chciała skosztować ich po raz kolejny, jak i dlatego, że przyjaciele i rodzina będą Cię namawiali do zrobienia kolejnej partii.

Drugi plus jest taki, że, cynamonowe bułeczki świetnie pasują jako zagryzka na niemal wszystkie okazje. Nic nie stoi na przeszkodzie, by je postawić na stole w trakcie urodzin. Dlaczego by też nie dać komuś wypieków w ramach pysznego prezentu. Ciacha sprawdzą się też w trakcie zwykłego spotkania ze znajomymi. Jesteś w stanie je wykonać również wówczas, kiedy przygotowujesz szkolną imprezę. Na pewno przypadną wszystkim do gustu.

ciasteczka cynamonowe

Autor: Katrin Morenz
Źródło: http://www.flickr.com

Ponadto, ciastka z cynamonem bardzo pięknie się prezentują. Jeszcze nim goście dostąpią zaszczytu ich wypróbowania, będą mogli nacieszyć wzrok ich cudownym wyglądem. Cynamon dodaje cudownej, złocistej barwy.

Masz ochotę pogłębić swą wiedzę z tego zagadnienia? Służymy pomocą. Wystarczy przejść na następną stronę i tam dowiedz się więcej (https://www.eccoholiday.com/p/egipt-hurghada) szczegółów.

Na koniec warto także dodać, że ciastka są łatwe do wykonania. Możesz wykonać je choćby jeszcze dzisiaj, wykorzystując składniki, które wyszukasz w każdym sklepie spożywczym, a może nawet masz już je w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*