Sztuka iluzji – a więc, różnice między dobrze znanym iluzjonistą, mentalistą i prestidigitatorem

Iluzja znana jest od wielu setek, jeśli nie tysięcy lat. Obecnie istnieje bardzo wiele osób, dla których to owa sztuka nie posiada żadnych tajemnic więc podążają tą konkretną drogą dając ludziom rozrywkę i”oraz przy okazji zarabiając na tym również pieniądze.

Ogólnie takie osoby nazywamy iluzjonistami, lecz w rzeczywistości osoby te tylko podliczają się pod ten „gatunek”, a ich oczywiste umiejętności mają swoje osobiste specjalne nazwy.
świadczenie usług internetowych

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com
Sztuka iluzji jest tak naprawdę umiejętnością już dosyć wiekową, w której to mamy możliwość odróżnić trzy najważniejsze odmiany, które wyszczególniają się swoją własną „drogą”, która jednak posiada dokładnie te same podstawy, czyli iluzję. Określenie „iluzjonista” wydaje się być kwintesencją wszystkich trzech odmian osób, zajmujących się iluzją, a tak naprawdę bywa to tylko pojedyncza spośród wspomnianych wyżej „dróg”, które są związane wraz z ta konkretną sztuką. Pomijając iluzjonistów, możemy odnaleźć tez osoby, które określa się mianem mentalisty, czy prestidigitatora. Mentaliści są to osoby, które (w porównaniu wraz z iluzjonistą) nie używają w ogóle rekwizytów w trakcie występów – ich iluzja toczy się wokół eksperymentów, takich jak choćby dobrze znany trans hipnotyczny lub włóczka na sweter mocniej subtelne rzeczy. Mentalista bywa także w bardzo dużej mierze aktorem, co w połączeniu z jego iluzją wpływa bardziej na nasze emocje, aniżeli jak w przypadku iluzjonistach – do bardziej fizycznego kontaktu.

Ostatnia odmiana osób, zajmujących się iluzją, czyli prestidigitatorzy – to w rzeczywistości artyści estradowi, którzy połączając sztukę aktorską (mentalizm) wraz z typowo fizycznymi sztuczkami (iluzjonizm), dają efekt sztuczek, przeczących wszelakiemu rozumowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*