Transfer hydrologiczny – innowacyjna metoda nadrukowywania

Transfer hydrologiczny to technika wodnego nadruku również na fragmenty o nieregularnych kształtach. Jest ona nowatorską metodą , dająca możliwości zdobienia powierzchni deseniami według zapotrzebowania odbiorcy. Metoda ta nic wspólnego nie ma z niezwykle drogą aerografią.

grafika komputerowa

Autor: Daniel Rehn
Źródło: http://www.flickr.com

Powierzchnie ozdabiane metodą hydrografiki są najwyższej jakości, a ich odporność jest na poziomie wytrzymałości warstw lakierniczych na samochodach, dzięki czemu powierzchnie są proste w utrzymaniu oraz odporne na uszkodzenia. Hydrografika pozwala na naniesienie dekoracji m.in. na tworzywo sztuczne, metal, szkło bądź drewno.

Dzięki tej technice możemy przenieść obraz na powierzchnie płaskie a także nawierzchnie o nieregularnych kształtach. Naniesiony na nawierzchnię nadruk (sublimacja na tkaninach) wodny jest pokryty lakierem, dzięki temu powłoka jest wyjątkowo odporna na dużą temperaturę oraz zarysowanie. Hydrografika ma szerokie zastosowanie między innymi w dekorowaniu elementów motoryzacyjnych. Spójrz: .

Świetnie sprawdza się także na obiektach codziennego użytku, poczynając od telefonów, przez tablety, aż po szafki. Każdy obiekt dzięki hydrografice może zdobyć całkowicie nowy design. Nawet zwykły pilot do telewizora zamieni się w niepowtarzalny, nadzwyczaj efektowny czynnik upiększający mieszkanie, z tej przyczyny właśnie hydrografika prędko zdobywa popularność. Dla zainteresowanych szczegółami: sprawdź to.

Wykorzystanie hydrografiki ograniczone jest tylko naszą wyobraźnią, niewątpliwie jest to technika przyszłości. Ogólnie mówiąc hydrografika polega na transferze deseniu na materiał. Fragment z naniesionym wzorem jest zamoczony w specjalnym roztworze i utrwalany. Potem może być pokryty warstwa lakieru.

Graffiti, dekoracje ścienne

Autor: Siavash Sam Anvari
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak sam proces nie jest zwyczajnym zanurzaniem elementu w wodzie, wymaga bowiem wiedzy oraz praktyki. Szkolenia z hydrografiki z reguły obejmują: przyszykowanie elementu pod hydrografikę (wybór odpowiednich typów farb i lakierów, zasady dobierania kolorów farb bazowych, metody malowania), właściwy proces nakładania hydrografiki (odpowiedni dobór i przyszykowanie filmu, nakładanie hydrografiki), dobór osprzętu (zapoznanie się z konstrukcją wanny do hydrografiki, pomoc w budowie własnej myjni a także wsparcie w doborze sprzedawcy filmów).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*