W jaki sposób da się aktywnie wykorzystać wakacje czyli jakie zalety mają wczasy na końskim grzbiecie.

Sposobów na aktywne spędzenie wakacji przez młodzież i dzieci jest całkiem sporo, opiekunowie naprawdę będą mieli w czym wybierać. Rzecz jasna najwięcej jest organizowanych przeróżnych obozów i kolonii, czy to nad jeziorami, czy w górach, czy w jakiś popularnych turystycznych kurortach.

Koń

Autor: David Bergin
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz z tego typu wyjazdami niekiedy bardzo różnie może być. Niekiedy na ulotkach reklamowych będą one mieć fantastyczne programy, mnóstwo atrakcji, ale jak dojdzie do ich realizowania, to się okazuje, że niektórych nie będzie albo są w dość ograniczonej formie. Poza tym bardzo różnie będzie z kadrą, współcześnie uprawnienia do opiekowania się dziećmi i młodzieżą może zrobić w zasadzie każdy, kto tylko będzie chciał.

Często będą to osoby przypadkowe, które nie zawsze się nadają do opieki szczególnie nad młodzieżą. Jeżeli do tego dojdą oszczędności organizatorów w sprawach lokalowych czy żywieniowych, to czasami okazuje się, że impreza stanie się prawdziwą katastrofą. Znacznie lepszym wyborem będzie wysłanie dziecka na jakiś obóz tematyczny, szczególnie jeśli ma jakieś preferencje w tym kierunku, bo na pewno znacznie więcej na tym skorzysta, niż na zwykłej, ogólnej kolonii – kliknij tutaj.

Coraz większym zainteresowaniem ostatnio się cieszą sportowe obozy jeździeckie. Przeznaczone są one w pierwszej kolejności dla wielbicieli jazdy na koniach, lecz oczywiście osoby chcące wypróbować swoje siły sił w siodle także będą się mogły na taki obóz (obozy sportowe dla dzieci) wybrać. Organizuje się je najczęściej przy stadninach, w jakich prowadzi się zajęcia i mieszkają zwierzęta. Uczestnicy takich obozów przede wszystkim uczą się jeżdżenia i szlifują swoje już nabyte wcześniej umiejętności, lecz drugim nie mniej ważnym elementem będzie opieka nad zwierzętami.

Konie będą przez uczestników czyszczone oraz karmione, dzięki czemu nawiązują się między nimi mocne więzi. Ogromnym plusem obozów jeździeckich jest duża ilość ruchu na świeżym powietrzu. Na grzbiecie konia nie ma czasu na spoglądanie na komórkę czy tablet, po prostu się jeździ całymi godzinami, co jest niezwykle zdrowe i co najważniejsze może dać mnóstwo radości i przyjemności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*