W jaki sposób małe dzieci spełniają dziecięce marzenia, aby się stać kierowcą ciężarówki.

Wielu małych chłopaków marzy o tym, żeby usiąść kiedyś w kabinie ogromnego tira i ruszyć w trasę. I część z nich spełnia te marzenia, wybierając w życiu dorosłym zawód kierowcy. Jednak dziecięce wyobrażenia o tym zawodzie mają się nijak do rzeczywistości.

Dla chłopaków takich zawód ten będzie się kojarzył z wielką przygodą, przejeżdżaniem tysięcy kilometrów i poznawaniem świata. A jednak praca zawodowego kierowcy jest przede wszystkim ogromnie odpowiedzialna, a równocześnie też niezwykle wyczerpująca i ciężka. Odpowiedzialna dlatego, że kierując kilkudziesięciotonowym kolosem trzeba wziąć odpowiedzialność za innych kierowców, którzy w starciu z wielkim autem mają niewiele szans. Z tego też powodu podczas jazdy nie można pozwolić sobie nawet na parę chwil nieuwagi czy dekoncentracji, bo zakończyć się to może jakimś zdarzeniem drogowym. Wsiadając do samochodu należy też być wypoczętym, wiadomo przecież że zmęczenie lub zaśnięcie w czasie jazdy są powodem wielu niebezpiecznych wypadków, jakich uniknąć by się dało, jeśli kierowca by się po prostu wyspał.

Wspominane było, że praca kierowcy samochodów ciężarowych jest trudna, i taka niestety będzie prawda. Kierowcy muszą przebywać przez większość życia za kierownicą, jeżdżąc po Polsce i innych europejskich państwach.

Zainteresował Cię ten artykuł? Szalenie nam miło. Po istotne informacje (https://www.dontero.pl/eventy-csr/) wejdź do nowego linku – tam przygotowaliśmy rzetelne wiadomości.

W domu niekiedy są tylko gośćmi, zjawiają się na chwilę i wyruszają w kolejną trasę. A na trasie również różowo nie ma. Ciągłe kontrole itd, kontrolowanie czasu i jednocześnie presja na jak najszybsze dowiezienie towaru do odbiorcy powodują, że nerwów im raczej nie będzie brakować. Równocześnie jest to zawód, który wymaga ciągłej nauki. Trzeba bez przerwy śledzić przepisy z każdego kraju do jakiego się jedzie, a niestety te lubią się często zmieniać. Poza tym należy regularnie odbywać szkolenia kierowców samochodów ciężarowych, które pozwalają na przedłużenie uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Szkolenia takie należy robić raz na pięć lat, jeśli nie zrobi ich się we właściwym czasie to pomimo posiadania prawa jazdy nie będzie można prowadzić samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*