Wycieczka w góry – jaki termin wybrać?

Wycieczki po górach to idealny wybór na połaczenia aktywnego wypoczynku na świeżym, górskim powietrzu. Człowieka zawsze ciągnie tam gdzie wysokość, gdzie natura i szlaki turystyczne. W góry wyprawimy się w każdą porę roku – której byśmy nie wybrali będziemy mieli styczność z kompletnie innymi górami.

Góry Stołowe

Autor: Eri_pl
Źródło: www.flickr.pl
Wycieczka postanowiona, a zatem temat pierwszy – rezerwowanie noclegów. Jeśli cena gra rolę na uwagę zasługuje ustalanie terminarza wczasów. Czy wyprawę organizowany jest w czasie szczególnego natężenia grup wycieczkowych (od czerwca do sierpnia), gdy właściciele – chcąc naturalnie więcej zarobić – proszą o wyższe opłaty za nocleg i stawkę klimatyczną, czy może po turystycznym boomie, gdy turystów jest jak na lekarstwo. W drugiej opcji (od jesieni, przez zimę do wiosny) można liczyć na całkiem atrakcyjne taryfy cenowe. Jeśli nie próbowaliśmy spróbujmy, turystyka to nie tylko sezon z krótkim rękawkiem!

Wypada rozglądnąć się za dowolnym pasmem górskim w Polsce i miejscowościami-kurortami położonymi u podnóża. Niech pod lupę pójdą np. Góry Stołowe noclegi – noclegi w Górach stołowych. Góry wcale niemedialne na pierwszy rzut oka – nie miały nigdy podobnego oblężenia jak skaliste Tatry, tajemnicze Bieszczady, czy również najwyższe od zachodniej strony Karkonosze.

W tym tkwi też magia mniej popularnych pasm górskich, w które pojedziemy wiedząc, że ludzie nie będą przeszkadzać. Że na trasach nie będą istnieć kolejki (te ludzkie), obce będzie czekanie na zjazd gondolą czy fotka na tle interesującej panoramy. W niszowych górach odetchniemy mocniej i jeszcze bliżej przyrody, a nawały nachalnych turystów (na pewno po sezonie) nie będą nam w tym przeszkadzać.

Co z formą wypoczynku? Jeśli piesze rundki po szlakach to za mało na nasze aktywne dusze, można zweryfikować pobliskie wypożyczalnie rowerów, kijków nordic walking, a zimową porą nart, sanek. W wyborze stosownej kwatery, gwarantującej ciszę i wyposażenie jakiego będziemy oczekiwać warto rozeznać się z serwisami internetowymi o okolicznych kurortach i sprawdzić opinie tych, którzy zdążyli nocować w Lądku Zdrój, Kudowie czy Dusznikach. Takie rozeznanie to logiczny grunt pod trafny wybór – biorąc pierwszy lepszy ośrodek można zepsuć sobie wyczekiwany urlop. A przecież nie tego oczekujemy od kilku dni relaksu (sauna zakopane) i odnowy psychofizycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*