Z jakiego powodu dobrze jest przeczytać książki? Ponieważ to uczta dla wyobraźni!

Nikogo chyba nie dziwi to, że zarówno osoby młodsze jak i starsze coraz częściej sięgają po dobry film, równocześnie oddalając się od dobrej literatury. Dziś coraz rzadziej można spotkać pasjonatów książek, których bez reszty pochłania czytany bestseller. Niewielkiego zainteresowania literaturą można dopatrywać się w wielu przyczynach. Przede wszystkim dużą rolę odgrywają w tym procesie rodzice, którzy z powodu małej ilości czasu wolnego ze względu na codzienne zobowiązania, nie poświęcają swym dzieciom odpowiedniej ilości czasu i nie przyczyniają się do rozwijania ich osobowości, przede wszystkim poprzez czytanie.

czytanie książek

Autor: Herbert Guedes
Źródło: http://www.flickr.com
Następnym problemem jest wciąż rozrastający się rynek kinematografii, który mami coraz więcej miłośników. Łatwo zauważyć, że już większość obowiązkowych lektur szkolnych doczekało się własnej ekranizacji przez co uczniowie nawet nie wypożyczają i nie zaglądają do zadanej lektury, a przecież świat fantazji jest tak urozmaicony. Czytając możemy przenieść się do innego świata, ”widzieć” postacie, miejsca i wszystkie opisane elementy. Dzięki temu poszerzamy swoją pomysłowość i zagłębiamy się w przedstawiony świat. Nie można powiedzieć, że nie istnieje książka, która byłaby w stanie nas całkowicie pochłonąć.

stos książek

Autor: weisserstier
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku dostępna jest tak ogromna liczba pozycji książkowych, stąd też każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy wyróżnić wiele rodzajów literatury, dla przykładu można wymienić: przygodowe, science-fiction, horrory, pamiętniki, dzienniki, tragedie, kryminały, hobbistyczne, psychologiczne, przygodowe, dramaty oraz młodzieżowe. Przy tak dużym wyborze, ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź na pytanie co warto przeczytać? Moje typy to między innymi: .

Jest kilku rozpoznawalnych i cenionych autorów, których wiele pozycji książkowych okrzyknięto bestsellerami.

Zaciekawił Ci się ten materiał? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tutaj – ta witryna henry purcell również na pewno wpadnie Ci w oko.

Jedną z przedstawionych osobistości jest Stephen King, uważany za mistrza horroru i literatury grozy. Swą przygodę z pisaniem rozpoczął już jako młodzieniec, a pomimo, że dziś ma już 66 lat, w dalszym ciągu tworzy i wydaje książki, które zyskują wielki podziw. W przeciągu swojej wieloletniej kariery opublikował około 65 książek i 25 komiksów.

Pomimo tego jego fani czekają na kolejne publikacje. Do najbardziej popularnych dzieł Kinga zalicza się między innymi: ”Pod kopułą”, ”Miasteczko Salem”, ”Łowca snów”, Zielona Mila”, ”Worek kości”, „Misery”, „Christine” i oczywiście „Lśnienie”. O światowej sławie tego twórcy i popularności jego fantazyjnych historii, świadczy to, że wiele pozycji książkowych doczekała się ekranizacji i przyciągnęła do kin prawdziwe tłumy jego zwolenników.

Pamiętajmy, że książki są skarbnicą wiedzy i nieograniczonej fantazji, stąd też dlaczego nie skorzystać i nie zanurzyć się w ich świecie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*