30-latek się żeni

Już od lat powiada się o tym iż przyrost naturalny jest ujemny. Na dzisiaj nie są to znaczne spadki, lecz tendencja jest czytelna. Powodów wspomnianego stanu rzeczy jest wiele, podobnie jak w krajach zachodniej Europy. Młodzi ludzie w coraz starszym wieku się zawierają związki małżeńskie – jak to się dawniej mówiło – późno się ustatkowują.

para młoda w kościele

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

Ważniejszym dla nich jest budowanie własnej kariery w coraz trudniejszej realności niż angażowanie się w poważne związki, a co za tym idzie planowanie wesela oraz rodziny. Potwierdzają to informacje statystyczne. Przy generalnym spadku zawieranych małżeństw wzrasta procent ślubów zawieranych w wieku tradycyjnie uważanym za późny. Naturalnie możemy takie postępowania interpretować przemianami w sferze obyczajowości, większym przyzwoleniem na nieformalne związki. Moim jednakże sądem kluczowym powodem takiego stanu sprawy są przyczyny ekonomiczne. Założenie rodziny jest znacznym wydatkiem finansowym, a co za tym idzie może spowodować chwilowe obniżenie poziomu życia. Z drugiej strony osoby po 30-tym roku życia na ogół mają już unormowaną pozycję zawodową, mogą przeto sobie przyzwolić na większe wydatki. Być może też sytuacja rodzinna 30-latków popycha ich do formalizacji istniejących związków.

Tak więc 30-latkowie projektują ślub. Zwykle jest to uroczystość szczegółowo przemyślana, dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Zapewne mniejszy wpływ na jej kształt mają rodziciele narzeczonych, bowiem na ogół są oni sami w stanie w większej części czy nawet w całości pokryć koszta ślubu.

Oczywiście jedną z istotniejszych pozycji na liście rzeczy do załatwienia jest DJ na wesele. Zgodnie z panująca modą prawdopodobnie będzie to uroczystość weselna w stylu lat 80-tych, dokładniej powiadając stylizowane na balangę z końca XX-go wieku. DJ na wesele będzie się przeto musiał wykazać wiedzą o ówczesnym rynku muzycznym – polecamy przy okazji dj wesela Wrocław. Dobierając więc muzykę DJ na wesele przyjęcie weselne w Warszawie przeistoczyć się winien w „muzycznego archeologa”. Prawdopodobnie najlepszą pomocą w takich poszukiwaniach może stać się najstarsza w Polsce lista szlagierów – popularna Lista Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Rzecz jasna stylizacja nie tyczy się menu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*