Czy bezkonkurencyjny komputer do gier musi być też najsolidniejszy?

Zaledwie dekadę temu piksele w niskiej rozdzielczości potrafiły oszałamiać graczy swoją grafiką. Filmiki, które w dniu dzisiejszym przywołałyby zaledwie uśmiech politowania, wtedy pobudzały serca i wyobraźnie. To nie grafika była kluczowa. Fundamentalną rolę odgrywała historia.

Wielu z nas wciąż pamięta takie hity, jak chociażby Final Fantasy VII. Dwadzieścia lat później sytuacja wygląda całkiem inaczej. Gry stały się bardziej casualowe, mają trafić do jak najszerszego grona graczy. A to co widzimy teraz na ekranach coraz większych ekranów, wtedy było nie do wyobrażenia.

Czy już ta chwila, aby zmienić komputer na nowy?

Wiedźmin, gra komputerowa

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com

Producenci przeznaczają niepojęte kwoty na stworzenie swoich tytułów. Wynajmują zawodowych aktorów i muzyków, a nie tylko grafików i programistów, jak to było niegdyś. Oczekiwania graczy także są co raz większe. Gra nawet z najlepiej napisaną fabułą nie zdobędzie czołowych ocen, kiedy grafika będzie słaba. Dlatego nie powinniśmy się dziwić, że w biegu po jak najbardziej realistyczną grę, również powinniśmy brać udział – poprzez systematyczne modyfikowanie swoich komputerów.

Czy to zagadnienie bardzo Cię zajmuje? Jeśli tak, to wejdź tu i poznaj naszą firmę (https://ziebaprojekt.pl/bizuteria-na-zamowienie/) – poznasz tu nieprawdopodobnie niezwykłe informacje.

Czy aby w pełni cieszyć się wirtualnym światem potrzebny jest najmocniejszy komputer do gier? Niestety tak. Każdy efekt, każdy element fauny i flory wymaga ogromnej mocy przeliczeniowej, w związku z czym najlepszy komputer do gier nie ma prawa efektywnie nam służyć dłużej niż dwa lata – zobacz więcej.


Wirtualna rozrywka na najwyższym poziomie.

szeroki monitor PC

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie najwydajniejszy komputer do gier to coś więcej niż sama zawartość jednostki centralnej. Specjalistyczna myszka, klawiatura, pad czy monitor ułatwiają jeszcze dokładniej zatopić się w wspaniałym świecie. Na szczęście najmocniejszy komputer do gier nie musi oznaczać komputera rodem z NASA. Ciężko jest jednak pozostać przy starym komputerze, kiedy chcemy włączyć nowości na ustawieniach graficznych Ultra. Wielką zaletą komputerów jest jednak to, że nie musimy grać na najwyższych ustawieniach żeby przejść dany tytuł. Każda produkcja ma określone przez producenta wymagania zarówno minimalne jak i zalecane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*