Akcesoria, które są niezbędnym wyposażeniem podczas pobytu na strzelnicy

Strzelnica to miejsce, gdzie panują specjalne reguły ostrożności. Systemy bezpieczeństwa wmontowane w różnego rodzaju pistolety bywają niewystarczające, najbardziej niedoskonałym czynnikiem w takiej sytuacji jest człowiek, który może się pomylić. Żeby zniwelować skutki takich pomyłek, ale także dla ochrony części organów wykorzystuje się specjalne akcesoria. Akcesoria służące do ochrony są potrzebne do zachowania bezpieczeństwa podczas używania broni palnej.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Autor: Uvex

Słuchawki taktyczne są konieczne przy okazji używania broni palnej we wnętrzu o ścianach z betonu. Wystrzał z pistoletu, wzmocniony odbiciami od ścian jest bardzo niebezpieczny dla uszu. Może wywoływać tymczasowy albo stały uszczerbek na słuchu. Z tego powodu przebywanie na strzelnicy bez ochraniaczy na uszy jest niedozwolone, a strzelnica ma obowiązek zapewnić taki sprzęt wszystkim chętnym.

Kolejnym ważnym organem, który można przez przypadek uszkodzić przy okazji treningu na strzelnicy są oczy.

Sprawdź szczegóły na witrynie (https://ziebaprojekt.pl/wspolpraca/), przeczytasz tam jeszcze dokładniejsze dane, które na pewno też okażą się dla Ciebie interesujące.

Cząstki prochu po wystrzale mogą dostać się do oczu, wywołując nawet osłabienie wzroku. Z tego powodu warto posiadać przy sobie okulary taktyczne. Oprócz wzmocnionej bariery mechanicznej, tego rodzaju okulary posiadają dobrą wentylację oraz różnorodne filtry optyczne, które przydają się w czasie ćwiczeń na dworze, w rażącym słońcu.

Sprzęt dla zapaleńców

W różnych sklepach z militariami można również nabyć rozmaite potrzebne drobiazgi. Kabury na pistolet, wymienne magazynki ale także specjalne ubrania. Często na obiektach strzelniczych widuje się spodnie taktyczne. Są to spodnie specjalnie przygotowane do noszenia broni, są one stosowane przez wszystkie służby porządkowe i wojsko.

Od normalnych spodni różni je zestaw detali, z czego najbardziej zauważalnym są większe szlufki pozwalające na noszenie specjalnego pasa na broń. Ponadto w tego rodzaju spodniach znajduje się wiele pojemnych kieszeni i pomocnych schowków na drobiazgi – latarki, noże czy dodatkowe magazynki. Częstym dodatkiem są również karabinki, do których przypina się klucze czy telefon komórkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*