Frajda dla entuzjastów gier planszowych

Dzisiaj frajda dla zwolenników gier planszowych, czyli takich, którzy wolą rozrywkę w gronie znajomych niż granie w gry typu PC albo PS. Chcemy przedstawić wam, serdeczni Czytelnicy dwie wspaniałe planszówki – pierwsza wprowadza gracz w świat fantasy, kolejna natomiast zmusi was żebyście uratowali rodzaj ludzki.

Twilight Imperium wyszło już w trzeciej edycji przez znakomite studio Fantasy Flight Games, jakie znane jest z stworzenia takich gier jak : Gra o Tron ( twórcą obu jest Christian T. Petersen) czy Citadels, niezwykle popularnych i entuzjastycznie przyjmowanych gier planszowych. W opisywanej edycji Twilight Imperium wcielamy się w role przywódców dalece rozwiniętych cywilizacji, z których każda chce objąć tron oraz całkowitą władzę na galaktycznym imperium. Wpierw musimy jednak je odbudować, gdyż zostało niemalże unicestwione. Możemy zrobić to na różnorakie sposoby – przez walkę zbrojną, dyplomację lub przewagę technologiczną.

Gdy już przeczytasz ten artykuł, nie mniej atrakcyjna okaże się ta oryginalna strona (http://www.viva-system.pl/oferta/sparkular.html), gdyż ma zbliżone informacje na prezentowany temat.

Wszystko zależy od preferencji gracza. W nowej edycji całość rozgrywki odbywa się dynamiczniej, przy gwałtownych rozmowach, lecz nie trwa krócej! Zapowiada się długotrwała przepełniona emocjami zabawa.

plaża

Autor: www.bieriozka.pl
umiejętności

Pandemia gra ta jest po pierwsze bitwą z czasem, jakiego jest za mało. Wcielimy się w role ekspertów, jacy mają za zadanie pozbyć się prędko rozwijających się chorób. Potrzebna będzie dobra kooperacja pomiędzy graczami, ponieważ tylko wszyscy razem będziecie zdolni unicestwić wirusy. Każdy obejmie inne stanowisko, dla przykładu : Specjalista Operacyjny może budować laboratoria badawcze, w których wynajdywane są szczepionki, zaś Naukowiec potrafi prędzej niźli pozostali wyleczyć epidemię, gdyż potrzebuje jedynie 4 a nie 5 kart choroby.

Obydwie gry planszowe oferują całogodzinne rozgrywki, w jednej stajemy się wrogami zaś w kolejnej współpracujemy ze sobą, aby wygrać z czasem. Nie ma znaczenia, jaką formę gry wolimy, obydwie planszówki są dostarczą nam mnóstwo frajdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*