Jak rozrój internetu zmienił mnóstwo dziecin naszego życia, jak obecnie wygląda rynek komputerowych gier.

Gdy kilkanaście lat temu internet zaczął wchodzić do naszych mieszkań, domów i firm, nikomu nawet do głowy nie przyszło, jak dużą rewolucje na całym świecie to przyniesie. A rewolucja się już rozegrała, bo minione kilkanaście lat to bardzo duże przesunięcie handlu, usług i rozrywki właśnie do sieci, z jednoczesnym zmniejszeniem tego, co było do tej pory.

Bardzo to przykładowo dotknęło branżę rozrywkową, która po dziś dzień nie do końca się może odnaleźć. Okazało się w którymś momencie, że zwykłe płyty i filmy DVD straciły rację bytu, bo każdy woli je ściągnąć bez płacenia z internetu. Zaczęła się pojawiać konieczność zbudowania nowych kanałów sprzedaży i dystrybucji, bo stare stały się już przeszłością. Zmiany także w dużym stopniu dotknęły obszar komputerowych gier, ale tu zmienił się nie tylko model sprzedaży, ale także możliwości obecnie sprzedawanych gier.

Gra online

Autor: daniel_jurena
Źródło: http://www.flickr.com

W okresie, kiedy dostęp do sieci był dużo mniejszy, gry przeważnie trzeba było kupować na płytach i grało w nie samemu na swoim sprzęcie, obecnie wszystko wygląda zupełnie inaczej. Współcześnie gracze coraz częściej wolą grać w gry online, niż w typowe produkcje płytowe. W dużej mierze wynika to z tego, że wiele z takich tytułów jest bezpłatna, cechuje się bardzo ładną, efektowną szatą graficzną, oraz co najważniejsze, da się grać z innymi graczami. Gry są niesamowicie grywalne, pewne tytuły takie jak gra zielone imperium (zobacz)mogą nawet gromadzić setki tysięcy grających z całego świata, a niektórym się nawet udało doczekać swoich mistrzostw świata. Firmy udostępniające takie gry na swoich serwerach za podstawową grę nic nie każą płacić, ale za wszystkie opcje dodatkowe już tak.

Jeśli więc jakiemuś graczowi po prostu się nie chce długo grać na kolejny poziom czy gromadzić przedmiotów, to wszystko może kupić i dostaje bez czekania.

Masz duży kłopot z odszukaniem dobrego rozwiązania Twego dylematu? Z pewnością szybko może pomóc Ci ta strona gale firmowe warszawa.

Co istotne, graczom to zupełne to nie przeszkadza, wielu z nich po prostu grywa dla przyjemności i nic nie kupuje, a jest także sporo takich, którzy wolą iść krótszą drogą i wydają wcale nie małe pieniądze na kupowanie różnych rzeczy w grze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*