Gry planszowe dzisiaj przeżywają w wielu krajach swój rzeczywisty rozkwit

Gry planszowe w całym świecie mają coraz to większe grono zwolenników w każdym przedziale wiekowym. Mimo obaw planszówki dostępne na laptopach i telefonach nie wyparły tych zwyczajnych.

Liturgia

Autor: winniepix
Źródło: http://www.flickr.com
Zabawa w gry planszowe ma dużo ogromnych zalet.

Nie zwlekaj — zweryfikuj jakie ciekawe wiadomości prezentuje nasza moja strona internetowa (https://domsenioramarconi.pl/dieta-dla-seniora/). Jej temat na pewno bardzo Cię zaintryguje.

To nie jedynie rozrywka, mimo że to bez wątpienia podstawowa ich rola, ale również nauka i ważny czas przeżyty w rodzinnym gronie. Mnóstwo reguł istniejących w świecie planszówek, możemy bezpośrednio przełożyć na współzawodnictwo w zawodach wyczynowych.

Przykładem świetnej gry strategiczno – taktycznej jest neuroshima hex (opublikował), bazuje on na prowadzeniu własnej armii do zwycięstwa poprzez obronę swojego sztabu oraz zburzenie sztabu rywala. W skład gry wliczona jest plansza razem z kompletem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.
Kolejną nie skomplikowaną w koncepcji i także niezrównaną grą okazuje się być Story Cubes. Gra da użytkownikom mnóstwo śmiechu, stanowiąc przy tym świetny trening pomysłowości i polotu. Story Cubes (kliknij tutaj) to 9 pięknie zaprojektowanych, sześciennych kostek, z których każda zawiera na ściankach różny zestaw obrazków.
Każdy z grających zaczyna grę z jedną kartą w swoje palecie i siedmioma kartami w ręku. Zewnętrzna karta na środku stołu nakreśla tło, jakie wymusza reguła, według której kontrolujemy czempiona. W swoim ruchu każdy gracz wkłada kartę do palety, do tła, lub po jednej do każdego.

Zamierzeniem znakomitej gry karcianej o nazwie red7 (kliknij to), jest stworzenie sytuacji, kiedy musi się wygrać, bo w innym przypadku się odpada. Szybka rywalizacja zachęca do grania wiele razy, a dodatkowe warianty sprawiają, iż gra nigdy się nie znudzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*