Plan ćwiczeniowy na barki

Mięśnie naramienne są jedną z w najwyższym stopniu dostrzegalnych grup mięśniowych, a odpowiednio rozwijane są traktowane przez niektórych za świadectwo zdrowia i siły. Okazałe, porządnie poszerzone muskuły naramienne są marzeniem każdego fanatyka sportów siłowych.

mężczyzna umięśniony

Autor: Hammerin Man
Źródło: http://www.flickr.com

To właśnie ta grupa mięśniowa jest odpowiedzialna za męską sylwetkę typu „V”. Rozbudowanie potężnych barków nie jest prostym wyzwaniem. Aby uzyskać odpowiednio rozwinięte muskuły, trzeba mieć przyzwoicie przygotowany plan treningowy na barki. Teoretycznie każdy projekt szkoleniowy w zestawieniu z odpowiednią dietą winien dawać rezultaty.
Główną sprawą, nim przystąpimy do wszelkiego treningu jest stosowna rozgrzewka.

Wejdź na ten link oraz zobacz więcej buty espadryle szczegółowych danych odnoszących się do prezentowanego tu tematu. Z pewnością jest on niezwykle emocjonujący.

Jest to tym bardziej istotne, że stawy barkowe są nadzwyczaj podatne na kontuzje. Robimy parę minut wymachy, krążenia ramion, wykorzystujemy także ćwiczenia rozciągające. Po tak zrealizowanej rozgrzewce nie należy jednakże od razu przechodzić do treningów na dużych ciężarach, jednakże poprzedzić je 1-2 szeregami z mniejszym obciążeniem i większą liczbą powtórek. Dopiero w ten sposób przygotowane mięśnie i stawy są gotowe na podjęcie właściwego treningu. Stawy barkowe nadzwyczaj często ulegają kontuzjom, jakie mogą wyeliminować z treningów w siłowni nawet na parę miesięcy.

ćwiczenia

Autor: J@YGS
Źródło: http://www.flickr.com

Nie ma chyba na świecie mężczyzny jakiemu nie marzą się kuliste, duże barki. Kulistość barków zapewnia należycie dopasowany plan treningowy na barki, angażujące w równym stopniu pracę wszystkich trzech aktonów, z których tworzą się barki. W trakcie treningu należy pamiętać o przestrzeganiu norm technicznych, również o regularnym oddychaniu.

Powietrze nabiera się w fazie rozciągania mięśnia, a wypuszcza je w końcowej fazie spinania mięśnia. Najlepiej jakiekolwiek ćwiczenie przeprowadzać w sekwencjach. Nadzwyczaj istotne jest, ażeby w toku ćwiczeń zachować normalną krzywiznę kręgosłupa. Taka poza ochrania przed urazami dolnego odcinka grzbietu.
Ze względu na dużą natężenie treningu aktywizującego muskuły barków, każda początkująca osoba winna ściśle trzymać się ćwiczeń, jaki przewiduje jej plan treningowy na barki – strona .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*