Które to są interesujące przykłady pozycji growych związanych z dawnymi czasami ? Co będzie godne polecenia?

Bardzo popularne są te pozycje, które osadzone są w dawnych realiach, albo też są niejaką fantazją na temat minionych wieków i starych cywilizacji. Historia ma w sobie coś przyciągającego i interesującego zarazem.

Wianki

Autor: Dalibor Tomic
Źródło: http://www.flickr.com
Być może z tego powodu, iż jest jeszcze nie do końca nie poznana. Oto parę cenionych gier planszowych, jakie poruszają taki temat.
Poszukiwaniem naprawdę dawnych śladów, często nieznanej dawnej historii parają się archeolodzy. Taka praca jest szczególnie wdzięcznym tematem sporej liczby filmów oraz właśnie gier. Dobrym przykładem takiej planszówki będą Teby gra () rodzinna, podczas której nie jedynie szuka się śladów starej cywilizacji, lecz też konieczne jest kolekcjonowanie jak najobszerniejszej wiedzy na ten temat. W tej pozycji identycznie, jak przy pracy archeologa należy posiadać czasem wiele szczęścia, żeby trafić na coś szczególnie interesującego.
Wojna narodów () zaś to historia o tworzeniu sięnarodów.

Spójrz na ten ciekawy tekst i odkryj więcej tu (https://artogrodowe.pl/22-slupki-z-betonu-architektonicznego). Zapewne nie pożałujesz. Nie zwlekaj dłużej! Zrób to w tym momencie!

Jedną z z wspomnianych cywilizacji możemy utworzyć sami i rządzić takową aż od okresu Starożytności aż do czasów I Wojny Światowej. Raczej nie trzeba wspominać, iż istotną częścią każdej rozgrywki są wojenne wyprawy, zadbanie o dobrobyt jaki też troszczenie się o zachowanie ładu oraz bezpieczeństwa.

Z kolei Tokaido () to gra podróżnicza, jaka zabierze nas do historycznej Japonii. To okazja do zapoznania jej oraz skosztowania kultury i do tego specyfiki życia tego państwa. Poznać również możemy sporo interesujących oraz fascynujących miejsc, jakie z pewnością rozpalą naszą wyobraźnię.

Nawet jeżeli to wszystko dzieje się tylko na planszy, to i tak jest bardzo interesującym przeżyciem oraz metodą na spędzenie czasu. Może też być inspiracją do odwiedzenia danego państwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*