Urlop nad Morzem Bałtyckim – alternatywa dla hałaśliwych zagranicznych kurortów

Okres letni jest tradycyjnie czasem podróży, tych bliższych jak też tych dalszych. Śni nam się przez piaszczysty brzeg przez cały rok. Naturalnie część z nas wyjedzie za granicę, ja jednak preferuję ojczyste wybrzeże. Z jakiej przyczyny? Kocham być u siebie i nie przekonują mnie duże hotele z pływalniami gdzie i tak będziemy zamknięci. Jedyne połączenie z rzeczywistością to wyjazd z przewodnikiem.

na Morzu Bałtyckim

Autor: ZZ Bottom
Źródło: http://www.flickr.com
Nie znaczy to że mam coś przeciw wyjazdom zagranicznym, oczywiście Akropol mają swe bezsporne walory. Ja jednak preferuję ciszę, spokój i wolność którą zapewnia mi dostateczna znajomość języka. Mimo że potrafię sklecić kilka słów w cudzym języku nie pogadam w nim swobodnie z miejscową osobą a to zamyka drogę do przygody.

Zupełnie inaczej jest w naszym kraju – tutaj mówię ojczystym językiem i o ile w trakcie urlopu spotkam kogoś ciekawego – nie ma przeszkód ażeby wybrać się razem na piwko i pomówić ot tak. Mówi się że Bałtyk to chłodne morze hotele nad morzem z basenem i nie zawsze da się w pełni korzystać z uroków dajmy na to Ustki – małej rybackiej wioski w której można cieszyć się urokiem dzikich wybrzeży, wonią lasów i zachodami słońca. Dla tych którzy preferują jednak w wyższym stopniu towarzyskie życie Ustka w czasie letnim oferuje turystom wiele balang na otwartym powietrzu, większa część z nich posiada charakter rekreacyjny.

Ktoś kto jak ja lubi malownicze przechadzki z łatwością wynajdzie kwaterę w tej niewielkiej miejscowości – wystarczy wbić w wyszukiwarkę hasło: Ustka noclegi. Dobrze jest to zrobić jeśli jesteśmy miłośnikami coraz to bardziej modnego sportu jakim jest marsz z kijami, spacer z Ustki do pobliskiej Jastarni może przynieść nam prawdziwą przyjemność. Jeślibyśmy przypadkiem nie znaleźli w Ustce wolnego miejsca można wpisać hasło: Jastarnia noclegi w której – o ile dobrze pamiętam z dzieciństwa – można skonsumować wyśmienite lody ze świeżymi owocami leśnymi, trzeba tylko troszkę poszukać. Dla zainteresowanych: link do propozycji noclegowej.

wakacje nad polskim morzem

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Jak gros nadmorskich miejscowości Ustka ma status kurortu. Ma 2 sanatoria gdzie leczy się narządy ruchu, alergie a także astmę za pomocą solanki. W wypadku organów ruchu kąpiele solankowe mają wpływ na odprężenie mięśni przez co prościej jest choremu wykonywać przepisane ćwiczenia ruchowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*