Pasja to cel naszego życia, to coś najważniejszego dla wielu z nas. Życie z pasją jest bardziej ciekawe, jest bardziej bogate i ma sens

Pasja nadaje sens naszemu życiu. Duże grono ludzi jest z tego powodu bardziej zadowolonych z życia, właśnie z posiadania pasji. Dzięki zainteresowaniom i pasjom bowiem poza pracą mamy coś dodatkowego i innymi obowiązkami, mamy coś, czemu możemy się oddać i doskonalić. Ilu ludzi, tyle różnych pasji, nie da się raczej tego sklasyfikować w grupach, bo to raczej byłoby nieco pozbawione sensu. Każda pasja jest bowiem wyjątkowa.

odzież militarna

Źródło: http://www.sxc.hu/
Pasji są tysiące, miliony, ktoś może się interesować wojskowością i zbierać różne pozostałości wojenne, może także zbierać aktualną wojskową odzież, różny sprzęt, kominiarki, kamizelki taktyczne, rożne bronie. Może to być ktoś kto został zarażony pasją przez ojca, dziadka, czy brata. Być może to osoba, która sama, bez pośredników, odnalazła w sobie tą pasję. Może to być człowiek interesujący się od zawsze samochodami, reperujący swojego zabytkowego cadillaca już kilka lat.

Może jednak będzie to meloman który nie umie żyć bez muzyki, który ma mnóstwo płyt, w tym także pokaźną kolekcję płyt winylowych. Dla niego jednak te płyty są bezcenne. Pasja to jednak także wyrzeczenie i upór. Nie można bowiem mieć swojej pasji bez różnych strat, czy to będą straty finansowe czy odbiją się one w życiu rodzinnym, zawsze dojdziemy do wniosku, że pasja zarówno daje, jak i odbiera. No ale zgodnie z tym, co mówią pasjonaci mimo wszystko, mimo wielu trudności warto żyć by rozwijać swoje największe zainteresowania i pasje. Pięknem pasji jest też fakt, że ona pozostawia ślad po nas w postaci naszych zbiorów, zostawia po nas opowieści różnych ludzi, którzy wspominają, z jakim zapałem kolekcjonowaliśmy je.

odzież wojskowa

Autor: 176th Wing Alaska Air National Guard
Źródło: http://www.flickr.com
Bycie pasjonatem oznacza kolekcjonowanie różnych pamiątek, a te z kolei, ułożone w logiczną całość opowiadają nasze życie. Nie jest to tylko wstawanie, jedzenie i pracowanie, a na końcu spanie, to życie dzięki pasji jest bogatsze, bardziej wciągające.

Wielu uważa, że życie z pasją jest jakby obdarzone wyższa mocą, jest wiarą, że życie ma sens. Nie każdy ma pasję, ale pojawia się ona czasami z dnia na dzień, więc nie trzeba jej szukać.

Pamiętaj, że istotna propozycja (https://obozywedrowne.com/obozy-dla-doroslych-za-granice/) musi być przedstawiona w poważny sposób. Przeglądnij kilka następnych wpisów i wybierz taki artykuł, który Ci przypadł do gustu.

A jeśli żadna pasja nie chce zostać naszą pasją nie róbmy tego na siłę, wsłuchamy się w siebie, a po pewnym czasie może sama do nas przyjdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*