Przyroda, łowiectwo, zamiłowanie

W Polsce przybywa myśliwych. Do kół łowieckich zapisuje się coraz więcej niewiast, tzw. Dian, duchownych a wiek właścicieli broni myśliwskiej określa szeroka rozpiętość. 115 tysięcy myśliwych w Polsce to już liczna armia. Armia, która stale się rozrasta, z racji iż obecnie panuje moda na łowiectwo.

myślistwo

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Łowiectwo, nie myślistwo, albowiem to określenie oznacza ochronę zwierząt, a zadaniem myśliwych jest zachowanie wszelakich gatunków i właściwej populacji dzikich zwierząt. Ich zbyt duża ilość wyrządza niestety duże szkody rolnikom i leśnikom, dlatego obowiązkowa jest bezustanna obserwacja ich szeregów.

Dawniej równowagę w lasach zapewniały drapieżniki – niedźwiedź, ryś czy wilk. Dzisiaj selekcję przeprowadza myśliwy. Wyklucza zwierzęta starsze i schorzałe. Działalność myśliwych przypomina pracę rolnika, który zbiera zboże i zabija hodowlane zwierzęta.

Dziś, na obraz myśliwego składa się nowoczesna broń myśliwska, gadżety strzeleckie oraz ubrania myśliwskie. Profesjonalny myśliwy nie robi tego jedynie z powodu poczucia estetyki czy też wieloletniej tradycji myślistwa, lecz głównie dla wygody oraz dobrego samopoczucia w czasie polowań.
Najważniejszym okryciem dla myśliwego jest kurtka. Okrycia wierzchnie

polowanie

Autor: per Corell
Źródło: http://www.flickr.com

zabezpieczają na polowaniu przed złymi warunkami atmosferycznymi, nie krępuje ruchów a co więcej, ułatwiają kamuflaż. Ochrona przed deszczem, śniegiem, lekkość, wysoka odporność i izolacja termiczna to najważniejsze cechy odzieży dla myśliwych. Membrana gwarantuje 100 % ochronę przed wodą, zaś spora ilość przydatnych kieszeni w spodniach czy kurtkach, komfort podczas czatowania na poziomie gruntu lub w ambonie.

Ocieplany, odpinany kaptur także powinien zwrócić naszą uwagę. Idealnie, gdy ubrania myśliwskie są „ciche”, o czym zwykle jesteśmy poinformowani na metce czy w ich opisie. Podsumowując, głównym kryterium przy kupnie odzieży dla myśliwych, powinna być wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w pochmurne i mokre dni, jak i bardziej słoneczne poranki.

Zaciekawiła Cię ta informacja? Jeżeli chcesz zgłębić więcej – odwiedź ten link (https://hbgdansk.pl/) a zapewne poznasz dużo fascynujących faktów.

Prawidłowo dobrana odzież myśliwska pozwoli nam na swobodne obcowanie z przyrodą w każdych warunkach pogodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*