Lubisz wyzwania? Dowiedz się, w jaki sposób przygotować się do triathlonu

Triathlon to dyscyplina sportu, którą może uprawiać każda zdrowa osoba. Wymaga on naprawdę świetnej kondycji fizycznej oraz wielu miesięcy przygotowań, gdyż nie da się ukryć, że jest to sport wytrzymałościowy. Jeśli w takim razie za kolejny swój cel wziąłeś triathlon, trening musisz rozpocząć właściwie wcześniej, by Twoja pierwsza próba nie zakończyła się kompletnym fiaskiem.

Pływanie

Autor: isox4
Źródło: http://www.flickr.com
By profesjonalnie przystąpić do zagadnienia, najpierw powinieneś pójść do lekarza, który sprawdzi czy nie ma żadnych przeszkód do wystartowania z ćwiczeniami. Nie każdy ma predyspozycje do uprawiania sportów wytrzymałościowych, wymagających naprawdę dużo siły oraz gorliwości. Jeśli lekarz ustali, że Twoje zdrowie pozwala spróbować swoich sił w tym wyzwaniu, możesz zacząć przygotowania uzależnione nade wszystko od Twojej formy.

Osoby ciągle uprawiające sporty są znacznie lepiej przygotowane niż ludzie, którzy nieregularnie ćwiczyli. Każdy jednak może osiągnąć sukces, wyznaczając większe albo mniejsze ramy czasowe przeznaczone na treningi. Treningi potrzebują dużego zaangażowania, toteż musimy zastanowić się czy nasi bliscy oraz praca będą mogły obejść się bez nas, gdy będziemy ćwiczyć swoją formę. Czekać nas będzie bieganie, pływanie i jazda na rowerze, nawet po kilka godzin każdego dnia, przez większość dni w tygodniu.

Trzeba też wyekwipować się w odpowiednie sprzęty, nie tylko we właściwe buty do biegania, jakie uchronią nas przed urazami stawów, szczególnie kolan, lecz także w rower przystosowany do triathlonu. Ważna jest też pierwszorzędna pianka do pływania, nie hamująca ruchów.

Trening na rowerze

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
To spore koszty, dlatego sprawdź czy jesteś w stanie sobie na nie pozwolić, bez rujnowania rodzinnego budżetu. Przygotowanie do triathlonu to także troska o zdrową dietę, która zapewni nam siłę do ćwiczeń oraz tak samo istotny czas na regenerację. Znaczenie ma poza tym 9-godzinny sen, aby nie mieć kłopotów ze zmęczeniem i nie nadwątlać swojego organizmu.

Jeżeli wobec tego postawiłeś sobie za cel triathlon, trening możesz rozpocząć już jutro, aby szybko zatroszczyć się o kondycję.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu sądzisz, że warto byłoby głębiej poznać to zagadnienie, to dodatkowo zerknij tu (https://strefaerotyki.com/).

W triathlonie jest ona szczególnie ważna, ponieważ kilometry biegów, pływania i jazdy na rowerze mogą naprawdę dać w kość, o czym na pewno już niebawem się przekonasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*